OPŁATY

Placówka zamknięta jest przez cztery tygodnie w okresie wakacji, w święta oraz w dni ustawowo wolne od pracy. Wszystkie te okresy uwzględnia arkusz organizacyjny sporządzany na każdy rok szkolny.

Dlaczego Nasze Przedszkole Montessori jest droższe od zwykłego konwencjonalnego przedszkola?

• szkolenie kadry Montessoriańskiej  jest bardzo kosztowne. Pomimo studiów wyższych i wielu innych niezbędnych szkoleń, wymagane są również odpowiednie szkolenia montessoriańskie, które są bardzo kosztowne. Koszt szkolenia przekracza kilkukrotnie koszt całościowych prywatnych studiów licencjackich.

• pomoce Montessoriańskie (materiał do pracy) są bardzo kosztowne. Średni koszt takiej pomocy to kwota kilku tysięcy złotych. Znacznie przekraczający zakup zwykłej plastikowej zabawki do przedszkola konwencjonalnego. Przy częstej pracy dzieci z materiałem Montessoriańskim, musimy mieć tego świadomość, że materiał będzie wymagał naprawy, bądź zakupu nowego.

• Można nas wesprzeć na: https://zrzutka.pl/ucw3kk

• mała grupa, która sprzyja harmonijnemu rozwojowi Dziecka. Koszty utrzymania grupy są takie same niezależnie od tego, czy jest w niej 16 czy 25 Dzieci. Zatrudniamy  tyle samo nauczycieli i innych pracowników, za każde zajęcia dodatkowe płacimy stawkę godzinową, która jest niezależna od ilości Dzieci. Nawet nieco wyższe czesne nie rekompensuje kwoty, którą można uzyskać przyjmując do grupy przynajmniej 25 Dzieci. Chcemy jednak jasno powiedzieć, że stawiamy na JAKOŚĆ a nie ilość i robimy to z przyjemnością dla dobra Państwa Dzieci.